پهپادها نبرد با جرائم را به آسمان‌های انگلیس بردند

[ad_1]

13960424000953_PhotoAICTPRESS- پلیس انگلیس یک واحد ویژه و متشکل از پهپادهای گوناگون را به وجود آورده تا از آنها برای نبرد همه جانبه با جرائم استفاده کند.

به گزارش شبکه خبری ICTPRESS، فناوری مورد استفاده در پهپادها روز به روز در حال ارتقا و بهبود است و پلیس ها و نیروهای امدادی و آتش نشانی روز به روز بیشتر از این پرنده های بدون سرنشین استفاده میکنند.

پهپادهای مجهز به دوربین تا به حال به کمک فیلم بردارها آمده بودند و تصاویر زیبای هوایی را در اختیار آنها قرار داده بودند، اما پلیس انگلیس معقتد است پهپادهای مذکور می توانند برای شناسایی مجرمان و مقابله با آنها هم به کار گرفته شوند.

دو اداره پلیس Devon  و  Cornwall  در جنوب غربی این کشور واحدی مشترک را برای استفاده آزمایشی از دهها پهپاد به وجود آورده اند. قرار است این واحد به مدت 18 ماه از پهپادها در ماموریت های شناسایی و گشت زنی استفاده کند. این پهپادها به دوربین های تصویربرداری حرارتی و دوربین های دارای قابلیت زوم بالا مجهز هستند تا افراد تحت تعقیب را به راحتی شناسایی کنند.

تصویربرداری از صحنه های جنایت یا محل تصادف خودروها و مشارکت در جستجوهای مختلف برای یافتن افراد گم شده از جمله دیگر ماموریت های این پهپادها خواهد بود. البته این پهپادها در شرایط آب و هوایی دشوار قابل استفاده نخواهند بود.

[ad_2]

لینک منبع

دسته‌هادسته‌بندی نشده

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *