ربات های ال جی مسئول هدایت مسافران در فرودگاه اینچئون کره

[ad_1]

هم رسان: در اغلب کشورها اکثر فرودگاه ها برای راهنمایی گردشگران و بازدیدکنندگان به خوبی تجهیز شده اند و تابلوهای راهنمایی مختلفی به زبان های مختلف در آنها نصب شده اما رفتن به یک کشور جدید و حضور در فرودگاهی جدید می تواند کمی دلهره آور باشد؛ به ویژه زمانی که زبان کشور مورد نظر با زبان مادری متفاوت است.

به گزارش پایگاه خبری هم رسان به نقل از ابرگیزمو، کمپانی ال جی امروز از به کارگیری ربات های راهنما (Airport Guide) و نظافتچی (Airport Cleaning) در فرودگاه بین المللی اینچئون سئول خبر داد. ال جی در اوایل سال میلادی جاری از این ربات ها در نمایشگاه CES 2017 رونمایی کرد و حالا به نظر می رسد از این ربات ها در فرودگاه اینچئون استفاده خواهد کرد.

ربات های راهنماهمانطور که از اسم این دو ربات مشخص است، ربات های راهنما در اطراف پایانه های فرودگاه گشت می زنند و راهنمایی ها و اطلاعات لازم مانند زمان پرواز هواپیماها را در اختیار مسافران قرار می دهند. این ربات ها قادر هستند به چهار زبان زنده دنیا از جمله کره ای، انگلیسی، چینی و ژاپنی صحبت کنند. مسافران حتی می توانند کارت پرواز خود را در ربات اسکن کنند تا آنها را به سمت گیت پروازهای خروجی هدایت کند.

ربات های نظافتچیربات های نظافتچی هم محل های آلوده را تشخیص می دهند و به سرعت آنها را تمیز می کنند.

[ad_2]

لینک منبع

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *