اپلیکیشن صفحه کلید پیش فرض اچ تی سی آگهی های تبلیغاتی به کاربران نشان می دهند

[ad_1]

هم رسان: مشتریان اچ تی سی گزارش کردهاند در صفحه کلید گوشی های خود آگهی های تبلیغاتی مشاهده کرده اند.

به گزارش پایگاه خبری هم رسان به نقل از جی اس ام آرنا، TouchPal صفحه کلید نصب شده بر روی بعضی از گوشی های اندرویدی در حال حاضر شروع به ارسال پیام های تبلیغاتی بر روی نسخه رایگان خود کرده است. این مسئله نگرانی بعضی از کاربران شده است، مخصوصاً به این خاطر که آنها این صفحه کلید را خودشان انتخاب نکرده اند و به طور پیش فرض بر روی گوشی ها نصب بوده است.
شرکت اچ تی سی تا حد زیادی تحت تأثیر این مسئله قرار گرفته زیرا چند سالی است این شرکت گوشی های هوشمند خود را با این صفحه کلید راهی بازار می کند. طبق چندین پست در وب گاه ردیت کاربران گوشی اچ تی سی 10 در زمان شروع به تایپ کردن تبلیغاتی را مشاهده می کنند. این به این خاطر است که اچ تی سی این گوشی را با نسخه اولیه صفحه کلید TouchPal عرضه کرده است و کاربران برای غیرفعال کردن این تبلیغات باید نسخه پرییمیوم این صفحه کلید را دانلود کنند.

استفاده از یک اپلیکیشن متفرقه که به صورت مستقل به روز رسانی می شود به این معناست که در صورت خرید دستگاه دارای چنین برنامه ای، شما هیچ گونه کنترلی بر نحوه تغییر برنامه در آینده نخواهید داشت. این موضوعی نیست که گوگل، سامسونگ، ال جی و یا حتی اپل در مورد آن نگران باشند زیرا این تولید کنندگان صفحه کلیدهای مخصوص به خودشان را دارند. به احتمال زیاد اچ تی سی نمی دانسته صفحه کلید TouchPal چنین شاهکاری را در آینده خلق خواهد کرد اما به هر حال این خطری است که به واسطه استفاده از اپلیکیشن های متفرقه در انتظار کاربران است.
شرکت هایی نظیر اچ تی سی به جای توسعه صفحه کلیدهای مخصوص به خود، اغلب از اپلیکیشن های صفحه کلید مانند TouchPal به طور پیش فرض استفاده می کنند. این شرکت ها نه تنها به خاطر سادگی این کار را انجام می دهند، بلکه به این خاطر از این صفحه کلیدها استفاده می کنند که از نصب اپلیکیشن های متفرقه بر روی گوشی های خود (که اغلب Bloatware نامیده می شوند) سود می برند. همچنین این شرکت ها به این خاطر از صفحه کلید Gboard استفاده نمی کنند که گوگل هیچ مبلغی برای استفاده از نرم افزار خود در دستگاه های مختلف به شرکت های تولید کننده پرداخت نمی کند.
باید ببینیم اچ تی سی در حال حاضر چه اقداماتی را برای رفع این مسئله انجام خواهد داد. خبر خوب این است که کاربران می توانند خودشان این مشکل را برطرف سازند و صفحه کلید دیگری را به جای آن نصب کنند. اما متأسفانه برخی از کاربران نمی دانند که چطور باید این کار را انجام دهند.

اچ تی سی اعلام کرده است که انتظار چنین اتفاقی را نداشته است و تلاش می کند تا به هرچه زودتر این مشکل را برطرف کند.

[ad_2]

لینک منبع

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *